Vánoční dárky od Loose

Chcete letos sebe nebo své blízké potěšit originálním dárkem, suvenýrem Adolf Loos Plzeň? Rádi byste darovali zážitek v podobě dárkového poukazu na prohlídky Loosových interiérů v Plzni? Mysleli jsme si to. A přidali jsme i několik letošních novinek, které by vám mohly padnout do oka.Dárkové poukazy

V Plzni se v tuto chvíli můžete vydat na dvě pravidelné prohlídkové trasy po třech Loosových interiérech. Chcete je vidět všechny a dopřát zážitek dopřát sobě, nebo někomu ze svých blízkých? Dárkový poukaz u nás zakoupíte za 330 Kč, jeho platnost je 1 rok. Termín na první čtvrtletí 2022 si budete moci vybrat ještě letos. Poukazy zakoupíte v našich infocentrech.

Šálek s podšálkem

Chcete servírovat čaj nebo kávu stylově z prvorepublikového porcelánového setu s reliéfem od tradiční karlovarské porcelánky THUN? Jak budete nápoj pomalu upíjet, Loos se vám začne zjevovat uvnitř šálku. Tam a doprostřed podšálku jsme totiž umístili naše logo. Šálek má objem 360 ml.

Loososky z lokální sušenkárny

Loos si na sladké nepotrpěl, měl problémy s žaludkem. Měl ale rád ovesnou kaši, což nás inspirovalo k výrobě ovesných sušenek Loososek, které pro nás peče lokální Sušenkárna, ležící jen kousek od interiérů Krausových, Voglových a Semlerových. Přijďte si pro Loososky, které se hodí ke kávě, čaji, nebo jen tak samotné.

Kravaty

Adolf Loos si na odívání potrpěl. I proto v naší nabídce najdete hned tři kravaty se vzorem materiálů, které byly použité v Loosových plzeňských realizacích. Modrá kravata s kosočtverci odkazuje na tapety, které zdobí jeden z pokojů v bytě Krausových. Zlatá kravata zobrazuje travertin, vysoce dekorativní a ušlechtilý materiál, který najdeme v jídelně v bytě Voglových na Klatovské. „Mramorová“ kravata je inspirovaná švýcarským mramorem fantastico použitém v bytě rodiny Huga Semlera. Tak kterou si vyberete? TIP! Kravata rozhodně není jen pánská záležitost a rozhodně nemusí být uvázaná jen na krku.

Hedvábné šátky

Šátky ze 100% hedvábí pro maminku, tetu i pro bábi? Darovat je můžeme komukoliv, komu není cizí elegance a styl.  Také šátky máme ve třech výše popsaných variantách, stejně jako kravaty, tedy světle modrý s kosočtverci, černobílý mramorový a zlatavý travertinový. Šátky jsou čtvercové o rozměru 60 x 60 cm.

Tužky a kovová pouzdra

Jedním z nejdůležitějších nástrojů architekta je pořád ještě tužka! A nemusíte být architekti, abyste ji potřebovali. Spoustu lidí si i v dnešním digitálním světě sepisuje své nápady a myšlenky klasickou tužkou na papír. A když tužkou, tak kvalitní a z tuzemské produkce. U nás si můžete zakoupit jednotlivé tužky s citáty Adolfa Loose, nebo naši letošní novinku – sady tužek v kovových pouzdrech od firmy KOH-I-NOOR s motivy interiérů v domě Brummelových.

Menší pouzdro obsahuje šest šestihranných grafitových tužek v dřevěném plášti, v černém provedení. Tyhle tužky (1900 B) jsou určeny pro techniky, grafiky i umělce. Ve větším pouzdře najdete tucet žlutých tradičních grafitových tužek 1502 ART – měkké gradace pro výtvarníky a umělce ke kresbě. Tužky můžete zapíchnout do stojánku na stůl a pouzdro využít na další drobnosti od Loose, třeba pravítko nebo metr.

Verzatilka

Do penálku od Loose můžete přidat ještě černou krátkou versatilku 5228 pro tuhu 2 mm, určenou pro běžné psaní například do zápisníků nebo diářů, které si můžete pořídit v naší nabídce. Tahle mechanická kovová padací tužka má ve stiskacím knoflíku, který se odšroubuje, umístěné hrotítko k hrocení tuhy. Můžete hrotit a hrotit…ne, můžete tvořit!

Pastelka mramorová

Aby byla vaše kreslící výbava úplná, pořiďte si u nás ještě kvalitní dřevěnou trojhrannou pastelovou tužku se speciálním mnohobarevným jádrem, které umožňuje kreslení vícebarevných čar složených z několika různobarevných stop, aniž by se s nimi muselo jakkoli otáčet. A není ledasjaká, je mramorová. Adolf Loos navrhl nádherný hudební salón, přísně osově symetrický, obložený mramorem fantastico bílé barvy s černým žilkováním, připomínajícím nejrůznější fantaskně vyhlížející bytosti. A právě ty můžete takovou pastelkou hravě vyšvihnout.

Zápisník

Světlý, jemně žíhaný zápisník s lesklým „bronzovým“ nápisem jsme připravili při příležitosti loňského 150. výročí od narození Adolfa Loose. Linkovaný zápisník o formátu A5 se zajímavou textilní vazbou a oranžovými vnitřními deskami by neměl chybět v žádném šuplíku, batohu nebo kabelce.

 

Balicí papír

Vytesat do mramoru? Zabalit do mramoru, říkáme my! Knížky by se neměly posuzovat podle obalu, ale pěkně zabalený dárek ještě snad nikoho neurazil. Ba naopak. A pokud si navíc pořídíte dárek od Loose, mramorový balicí papír se vzorem mramoru fantastico, dojem bude fantastický. Seženete ho v našich infocentrech.

Trhací bloky

Je-libo trhací blok s motivem Loosových interiérů ve formátech A5 a A6? Bez linek, kostiček, s typickým čtyřúhelníkovým logem Adolf Loos Plzeň a Loosovým citátem. Adolf Loos byl vždycky na roztrhání!

Drobnosti

Po kapsách můžete nosit spoustu praktických drobností, které vám vždy připomenou, zač je toho Loos. Tužky ve třech barevných provedeních se třemi různými citáty, kapesní svinovací metr, pravítko, magnetka nebo magnetická záložka, to jsou maličkosti, co se hodí mít po ruce prakticky kdykoliv. Plackou zase dáte najevo, do jakého gangu patříte. Adolf Loos Plzeň forever. Nebo než placku ztratíte a koupíte si novou.

Kapesní „Průvodce po díle Adolfa Loose a jeho spolupracovníků v Plzni“

Na procházku kolem Loosových interiérů se můžete projít „po vlastní ose“, a to s novým tištěným průvodcem, věnovaným všem Loosovým plzeňským realizacím – dochovaným, přístupným, nepřístupným i těm zaniklým. Kapesní „Průvodce po díle Adolfa Loose a jeho spolupracovníků v Plzni“ od plzeňského architekta Petra Klímy ze spolku Pěstuj prostor vznikl v rámci projektu Plzeňský architektonický manuál – PAM. Obsahuje nezbytnou mapku a spoustu informací o Loosovi i jeho nejbližších spolupracovnících. Je k dostání nejen v českém, ale také v anglickém a německém jazyce.

Všechny dárky zakoupíte v našich Turistických informačních centrech (náměstí Republiky 41, Paluba Hamburk u hl. nádraží), nebo při prohlídce bytu Krausových v Bendově 10

Prohlédněte si fotogalerii