Cukrárny

Oslaďte si život v cukrárně nebo na zmrzlině v Plzni

Říká se nejenom z piva živ je člověk, a to platí i v Plzni. Zmrzlina za odměnu, osvěžení v horkém létě nebo dortík jen tak pro lepší náladu? Vyberte si v některé z plzeňských zmrzlináren a cukráren.Kolombína

Do Kolombíny chodí na zmrzlinu opravdoví fajnšmekři. Kde jinde také seženete příchuti, jako jsou japonská limetka nebo rakytník, nebo zmrzlinu pro diabetiky? Vždy je na výběr i nějaký ten nanuk. Kolombína je otevřena pouze od jara do podzimu, aktuální informace o otevírací době najdete na facebooku.

Campione Gelato

Na lahodné zmrzlinové příchutě a nanuky se můžete zastavit i na Americké třídě v Campione Gelato. Vyberete si tu z mnoha příchutí zmrzlin i sorbetů. Najdete tu i veganskou zmrzlinu, která však bude také chutnat všem.

Café Vídeň

Kolem Café Vídeň neprojde žádný milovník sladkého bez povšimnutí. Vyberete si tu z tradičních zákusků a dortů vlastní výroby, ve kterých nechybí čokoláda, šlehačka ani čerstvé ovoce.

Plzeňské kavárny vás nezklamou

Pokud bychom vás v Plzni měli pozvat na jeden jediný dezert, byly by to nejspíš věnečky s vanilkovým krémem v kavárně Pappa Coffee. Výborně si ale zamlsáte i v ostatních plzeňských kavárnách, mrkněte na naše další tipy v našem kavárenském průvodci.

Tip na výlet: Na zmrzlinu do Dobřan

Dobřany jsou oblíbeným cílem letních výletů z Plzně a rodiny s dětmi sem vyráží hlavně na zmrzlinu. Cílem cca 15km jízdy na kole je Zmrzlina „U hřiště“ Dobřany, na kterou se často stojí dlouhé fronty. Mezi příchutěmi tu najdete třeba maracuju, okurku i podmáslí.