Aktuální výstavy

V Plzni působí celá řada uměleckých škol. Při Západočeské univerzitě vznikla Fakulta umění a designu Ladislava Sutnara, kde působí řada českých umělců. To všechno se promítá i v množství galerií, které tu najdete. Většina z nich se nachází v centru města. Mezi nejvýznamnější patří Západočeská galerie, Galerie města Plzně, Galerie Jiřího Trnky a Galerie Ladislava Sutnara. Zajímavé výstavy pro široké publikum pořádá také Západočeské muzeum či DEPO2015. Podívejte se na náš přehled aktuálních výstav v galeriích a muzeích města Plzně.Galerie a muzea v Plzni jsou do odvolání uzavřena. Západočeská galerie má však pro svou velmi cennou výstavu Nad slunce krásnější – Plzeňská madona výjimku a za dodržování přísných hygienických opatření je výstava otevřena:

Výstava „NAD SLUNCE KRÁSNĚJŠÍ“. Plzeňská madona a krásný sloh (do 28. března)

Dlouho připravovaná výstava Západočeské galerie v Plzni ve výstavní síni Masné krámy je bezpochyby událostí sezony, a to nejen té galerijní. Plzeňská madona je totiž umělecky nejcennějším a po staletí nejuctívanějším uměleckým dílem v Plzni. Vstupenky na výstavu koupíte online nebo v Turistickém informačním centru na přesný čas, v ceně je také respirátor.

Výstava Milování zvířat: průvodce intimním životem zvířat (do 3. ledna)

Výstava v Západočeském muzeu podává ucelený přehled o způsobech rozmnožování zvířat, vysvětluje zábavnou formou výhody a nevýhody jednotlivých rozmnožovacích strategií. Zkusit si tu můžete třeba sestavit profil svého ideálního partnera, nebo si na interaktivní obrazovce vyzkoušet výběr partnera podle jeho tváře. Zaposlouchat se můžete do různých zvířecích písní lásky, zkusit odhadnout, kdo z dvojice zvířat je samec a kdo samice, nebo jen pozorovat dvoření u ryb či životní projevy brouků, hlemýžďů a strašilek v akváriích a teráriích.

Výstava 25 let Artotéky města Plzně (do 24. ledna)

Galerie města Plzně představuje výběr uměleckých děl z kolekce nazvané Artotéka, která je ve vlastnictví města Plzně. Kolekce zahrnuje díla renomovaných umělců, kteří již své pevné místo v kulturní historii města Plzně potvrdili, ale také práce mladých a nadějných talentů.

Výstava Ondřej Vyhnánek aka X-DOG: ANIMA (do 31. ledna)

V DEPO2015 chystá samostatnou výstavu Ondřej Vyhnánek. V jeho originálním stylu nejen malby, ale také plastiky můžeme vnímat vlivy komiksu, světa superhrdinů, pop-artu či naivního umění.

Výstava BAOABC. Jak a proč vzniká kniha pro děti (do 7. února)

Zajímá vás, jak a proč vzniká kniha? Navíc k tomu opravdu krásná a zábavná kniha, kterou nechcete dát z ruky? Jděte se přesvědčit na vlastní oči do výstavní síně „13“, která se pro tentokrát proměnila v nakladatelskou kuchyni jednoho z nejúspěšnějších českých nakladatelství (nejen) pro děti Baobab. Krásně ilustrované a hodně vtipné knihy si tam můžete také zakoupit.