Aktuální výstavy

V Plzni působí celá řada uměleckých škol. Při Západočeské univerzitě vznikla Fakulta umění a designu Ladislava Sutnara, kde působí řada českých umělců. To všechno se promítá i v množství galerií, které tu najdete. Většina z nich se nachází v centru města. Mezi nejvýznamnější patří Západočeská galerie, Galerie města Plzně, Galerie Jiřího Trnky a Galerie Ladislava Sutnara. Zajímavé výstavy pro široké publikum pořádá také Západočeské muzeum či DEPO2015. Podívejte se na náš přehled aktuálních výstav v galeriích a muzeích města Plzně.Od 11. května se v Plzni pro veřejnost opět otevírají muzea a galerie. Jen mějte na paměti, že do vnitřních prostorů galerií a muzeí můžete vstoupit se zakrytými ústy a nosem a dodržovat rozestupy. 

Výstava Zdeněk Fránek: Figures (do 6. června)

V Galerii Ladislava Sutnara můžete zajít na výstavu architekta Zdeňka Fránka, který ve svých dílech personifikuje různé objekty. Narazíte tady tak na vidoucí domy, živoucí stromy, obytné balvany nebo třeba mluvící rostliny.

Výstava Václav Sika – Od ornamentu (do 7. června)

Umělec Václav Sika vystavuje svá díla na prodloužené výstavě v Galerii města Plzně. Prohlédnout si tu můžete jeho hyperrealistické malby, výrazné velkoformátové obrazy postav i opakujících se ornamentů.

Výstava Svět středověkých her (do 26. července)

Do hlavní budovy Západočeského muzea můžete vyrazit za středověkými hrami. I když se to tak nemusí zdát, i v temném středověku si lidé uměli užívat. Interaktivní výstava vám ukáže, jak se v této době žilo a dokonce si tu můžete si zasportovat třeba se středověkým míčem, užít si bezpečného hazardu, zahrát si na hudební nástroj a zjistit, jaké byli oblíbené středověké hračky.

Výstava Jsme stromy (do 31. srpna)

Výstava mladých plzeňských umělců v Pivovarském muzeu zobrazuje prostřednictvím různých uměleckých forem téma ochrany stromů. Na výstavě uvidíte fotografie, akvarely, malby, sochy nebo grafiky. Vstupenka na výstavu je v rámci vstupného do Pivovarského muzea.

Výstava Od práce k zábavě. Podoby volného času v umění XIX. století (do 27. září)

Do výstavní síně „13“ Západočeské galerie můžete zajít na výstavu uměleckých děl s tématikou volného času v 19. století. Velcí mistři českého umění jeho trávení zobrazovali v různých podobách, ať už to byl Josef Mánes, Quido Mánes, Bedřich Havránek, Karel Purkyně, Antonín Chittussi nebo Alfons Mucha, jejichž díla jsou zde k vidění.

Výstava Industrial Magic (do 30. září)

Výstava Industrial Magic v pivovaru Plzeňský Prazdroj je unikátní fotografický projekt manželů Anny a Karla Kocourkových. Na fotografiích uvidíte skrytou krásu průmyslových prostor, a magické industriální detaily z výrobní části pivovaru.

Výstava Přihraj! Aspekty spolupráce v tvorbě studentů UMPRUM (do 1. listopadu)

Výstavní síň Masné krámy Západočeské galerie hostí společnou výstavu studentů pražské vysoké školy uměleckoprůmyslové. Výstava Přihraj! upozorňuje na nutnost spolupráce v dnešním světě a sílu sdílení a vzájemné pomoci.

Výstava GÓÓÓL. Hrdinové české kopané (do 20. prosince)

Otestovat vlastní fotbalové dovednosti, seznámit se předními českými hráči všech dob i nakouknout do miniexpozice úspěchů a cenných exponátů z historie plzeňské Viktorky můžete až do konce června na nové výstavě GÓÓÓL  v DEPO2015. Výstava je určená především dětem, které se tu na deseti fotbalových stanovištích mohou, jak se patří, vyřádit. Nudit se však nebudou ani dospělí.