Aktuální výstavy

V Plzni působí celá řada uměleckých škol. Při Západočeské univerzitě vznikla Fakulta umění a designu Ladislava Sutnara, kde působí řada českých umělců. To všechno se promítá i v množství galerií, které tu najdete. Většina z nich se nachází v centru města. Mezi nejvýznamnější patří Západočeská galerie, Galerie města Plzně, Galerie Jiřího Trnky a Galerie Ladislava Sutnara. Zajímavé výstavy pro široké publikum pořádá také Západočeské muzeum či DEPO2015. Podívejte se na náš přehled aktuálních výstav v galeriích a muzeích města Plzně.Výstava Neoklasicismus mezi technikou a krásou. Pietro Nobile v Čechách
(do 9. února)

Výstavní síň „13“ hostí výstavu věnovanou Pietrovi Nobile – architektovi a řediteli školy architektury na Akademii výtvarných umění ve Vídni. Dozvíte se tu o jeho působení u knížete Metternicha, pro kterého vybudoval sídlo na zámku Kynžvart a k vidění jsou zde originály jeho kreseb a návrhů.

Výstava Motýli v ghettu nežijí
(do 16. února)

Galerie Ladislava Sutnara představuje ve své výstavě Motýli v ghettu nežijí 27 statečných obětí holokaustu prostřednictvím původních uměleckých děl, které vytvořili studenti studia užité fotografie Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Výstava probíhá současně ve Staré synagoze v centru Plzně.

Výstava Sobě ke cti, umění ke slávě. Sbírky a sběratelé 1600 – 1960
(do 23. února)

Výstava v Masných krámech propojuje čtyři staletí umělecké tvorby, díla starých mistrů českého i zahraničního původu. Uvidíte zde například díla od Petra Brandla, Sebastiana Ricciho a Tilmana Riemenschneidera, která jsou v konfrontaci s uměním 19. století a české moderny a také renesanční skvosty ze sbírky Rudolfa II. a díla českého kubismu ze sbírky Vincence Kramáře.

Výstava GÓÓÓL. Hrdinové české kopané
(do 30. června)

Otestovat vlastní fotbalové dovednosti, seznámit se předními českými hráči všech dob i nakouknout do miniexpozice úspěchů a cenných exponátů z historie plzeňské Viktorky můžete až do konce června na nové výstavě GÓÓÓL  v DEPO2015. Výstava je určená především dětem, které se tu na deseti fotbalových stanovištích mohou, jak se patří, vyřádit. Nudit se však nebudou ani dospělí.

Výstava Svět středověkých her
(do 26. července)

Do hlavní budovy Západočeského muzea můžete vyrazit za středověkými hrami. I když se to tak nemusí zdát, i v temném středověku si lidé uměli užívat. Interaktivní výstava vám ukáže, jak se v této době žilo a dokonce si tu můžete si zasportovat třeba se středověkým míčem, užít si bezpečného hazardu, zahrát si na hudební nástroj a zjistit, jaké byli oblíbené středověké hračky.