Aktuální výstavy

V Plzni působí celá řada uměleckých škol. Při Západočeské univerzitě vznikla Fakulta umění a designu Ladislava Sutnara, kde působí řada českých umělců. To všechno se promítá i v množství galerií, které tu najdete. Většina z nich se nachází v centru města. Mezi nejvýznamnější patří Západočeská galerie, Galerie města Plzně, Galerie Jiřího Trnky a Galerie Ladislava Sutnara. Zajímavé výstavy pro široké publikum pořádá také Západočeské muzeum či DEPO2015. Podívejte se na náš přehled aktuálních výstav v galeriích a muzeích města Plzně.Výstava Václav Sika – Od ornamentu k realitě (do 29. března)

Galerie města Plzně připravila výstavu hyperrealistických maleb umělce Václava Siky. K vidění je zde i jeho dřívější tvorba, zaměřená více na zobrazování geometrických abstrakcí.

Výstava Mistři tradiční rukodělné výroby (do 13. dubna)

Souhrnná výstava v Národopisném muzeu představuje současnou tvorbu těch nejlepších řemeslníků a řemeslnic z Plzeňského kraje. K vidění jsou zde výrobky z oboru bednářství, kovářství, hrnčířství, drátenictví nebo košíkářství.

Výstava Od práce k zábavě. Podoby volného času v umění XIX. století (do 10. května)

Do výstavní síně „13“ Západočeské galerie můžete zajít na výstavu uměleckých děl s tématikou volného času v 19. století. Velcí mistři českého umění jeho trávení zobrazovali v různých podobách, ať už to byl Josef Mánes, Quido Mánes, Bedřich Havránek, Karel Purkyně, Antonín Chittussi nebo Alfons Mucha, jejichž díla jsou zde k vidění.

Výstava GÓÓÓL. Hrdinové české kopané (do 30. června)

Otestovat vlastní fotbalové dovednosti, seznámit se předními českými hráči všech dob i nakouknout do miniexpozice úspěchů a cenných exponátů z historie plzeňské Viktorky můžete až do konce června na nové výstavě GÓÓÓL  v DEPO2015. Výstava je určená především dětem, které se tu na deseti fotbalových stanovištích mohou, jak se patří, vyřádit. Nudit se však nebudou ani dospělí.

Výstava Svět středověkých her (do 26. července)

Do hlavní budovy Západočeského muzea můžete vyrazit za středověkými hrami. I když se to tak nemusí zdát, i v temném středověku si lidé uměli užívat. Interaktivní výstava vám ukáže, jak se v této době žilo a dokonce si tu můžete si zasportovat třeba se středověkým míčem, užít si bezpečného hazardu, zahrát si na hudební nástroj a zjistit, jaké byli oblíbené středověké hračky.