Aktuální výstavy

V Plzni působí celá řada uměleckých škol. Při Západočeské univerzitě vznikla Fakulta umění a designu Ladislava Sutnara, kde působí řada českých umělců. To všechno se promítá i v množství galerií, které tu najdete. Většina z nich se nachází v centru města. Mezi nejvýznamnější patří Západočeská galerie, Galerie města Plzně, Galerie Jiřího Trnky a Galerie Ladislava Sutnara. Zajímavé výstavy pro široké publikum pořádá také Západočeské muzeum či DEPO2015. Podívejte se na náš přehled aktuálních výstav v galeriích a muzeích města Plzně.Muzea a galerie v Plzni jsou vzhledem k aktuálním opatřením do odvolání uzavřena.

Výstava Přihraj! Aspekty spolupráce v tvorbě studentů UMPRUM (do 1. listopadu)

Výstavní síň Masné krámy Západočeské galerie hostí společnou výstavu studentů pražské vysoké školy uměleckoprůmyslové. Výstava Přihraj! upozorňuje na nutnost spolupráce v dnešním světě a sílu sdílení a vzájemné pomoci.

Výstava Estetické úvahy ve volných chvílích (do 11. listopadu)

Výstava v Galerii města Plzně hostí tři malíře (Davida Hanvalda, Marka Meduna a Evžena Šimeru) a jednoho sochaře (Tomáše Hlavinu) střední generace. Prohlédnout si zde můžete svérázná moderní umělecká díla plná barev.

Výstava Adolf Loos: Skrytě. Utajené klenoty moderní architektury (do 30. října)

Slavný architekt Adolf Loos v Plzni vytvořil širokou kolekci svého díla, které ale jako kdyby mělo být už od svého zrození před zraky nezasvěcených spíše utajeno. Výstava v prostoru U Branky ve Smetanových sadech představí podobu vybraných Loosových realizací v Plzni na dobových fotografiích pořízených krátce po jejich dokončení.

Výstava Co je psáno, to je dáno – Zmizelý svět kalamářů (do 12. listopadu)

Písmo provází lidstvo po celou jeho historii. Nemohlo by ale existovat bez psacích potřeb. Zvláštní pozornosti si zaslouží kalamáře, na které se nyní zaměřuje výstava v Národopisném muzeu Plzeňska. Výběr stovky kusů kalamářů ze soukromé sbírky přináší fascinující pohled do historie předmětu, který byl ve své době nepostradatelný.

Výstava GÓÓÓL. Hrdinové české kopané (do 20. prosince)

Otestovat vlastní fotbalové dovednosti, seznámit se předními českými hráči všech dob i nakouknout do miniexpozice úspěchů a cenných exponátů z historie plzeňské Viktorky můžete až do konce června na nové výstavě GÓÓÓL  v DEPO2015. Výstava je určená především dětem, které se tu na deseti fotbalových stanovištích mohou, jak se patří, vyřádit. Nudit se však nebudou ani dospělí.