Židovská Plzeň (komentovaná prohlídka)

Plzeň se pyšní jednou z největších synagog na světě. Jaký k ní vede příběh, a mnoho dalšího o plzeňské židovské komunitě se dozvíte během prohlídky, která vás provede poutavými osudy různých osobností, slavných i těch méně známých. Součástí je i návštěva Staré synagogy a interiéru bytu rodiny doktora Vogla od architekta Adolfa Loose.

Odkaz na akci

Interiér Staré synagogy v Plzni
06.06.2021 - 17.09.2021
150 / 250 Kč
Odkaz na vstupenky

Co na prohlídce zažijete?

Navštívíte pečlivě restaurovanou Starou synagogu s přilehlým památníkem obětí holokaustu, kde se seznámíte s osudy plzeňské židovské obce a některými židovskými zvyky a tradicemi. Podíváte se také do jednoho ze slavných Loosových interiérů, a to do pozůstatku bytu dětského lékaře Josefa Vogla, a poznáte, jak velký význam pro Plzeň její židovští obyvatelé měli a dodneška mají. Vstupenky na prohlídky je možné zakoupit osobně v Turistickém informačním centru či online na Plzeňské vstupence.  Součástí ceny je vstup do Staré synagogy i Loosova interiéru na Klatovské 12. Sraz účastníků je vždy před infocentrem vedle radnice na náměstí Republiky 41.

Termíny prohlídek v létě 2021

Červen:                6. 6., 25. 6.
Červenec:           16. 7., 25. 7., 29. 7.
Srpen:                  22. 8.
Září                        5. 9., 17. 9.

Na jaké další prohlídky se můžete v sezoně těšit?

Od června budou několikrát týdně probíhat také komentované prohlídky interiéru katedrály sv. Bartoloměje, která se dočkala své největší a nejnáročnější rekonstrukce po sto letech. Zajít můžete také na klasickou prohlídku města To nejlepší z Plzně, Osvobození Plzně nebo za Tajemstvím výzdoby plzeňských domů. S dětmi můžete zajít na Báje a pověsti plzeňské.

Klatovská 12 Adolf Loos