Za tajemstvím výzdoby plzeňských domů

Věděli byste, kde v historickém centru Plzně najdete domy U Božího oka, Černého orla, Zlatého růžence, Bílého jednorožce nebo Dvou klíčů? Jedna ze dvou letošních novinek tematických prohlídek města vás seznámí právě se skrytými tajemstvími a příběhy výzdoby nejen na fasádách historických domů v centru Plzně.

Odkaz na akci

Za tajemstvím plzeňských domů prohlídka města
13.06.2021 - 27.08.2021
80 / 150 Kč
Odkaz na vstupenky

Co vás na prohlídce čeká?

Spolu s naším průvodcem budete obdivovat překrásná sgrafita od Mikuláše Alše, naučíte se identifkovat jednotlivá domovní znamení a dozvíte se řadu zajímavostí z historie plzeňských domů. Prohlédněte si spolu s námi budovy, kolem kterých běžně chodíte, ale nikdy jste si je pořádně neprohlédli. Uvidíte, že to bude stát za to. Sraz účastníků je vždy před infocentrem vedle radnice na náměstí Republiky 41.

Termíny prohlídek v létě 2021

Červen:                13. 6., 18. 6., 30. 6.

Červenec:           4. 7., 9. 7., 18. 7., 21. 7., 23. 7.

Srpen:                  13. 8., 20. 8., 27. 8.

Na jaké další prohlídky se můžete v sezoně těšit?

Od června budou několikrát týdně probíhat také komentované prohlídky interiéru katedrály sv. Bartoloměje, která se dočkala své největší a nejnáročnější rekonstrukce po sto letech. Největším lákadlem bude prohlídka věže s podkrovím, kam se v minulosti návštěvníci nedostali. Bude zde zároveň vybudována nová expozice. Zajít můžete také na klasickou prohlídku města To nejlepší z Plzně, prohlídku Židovské Plzně nebo Osvobození Plzně. S dětmi můžete zajít na Báje a pověsti plzeňské.

Zlaté kašny na náměstí Republiky v Plzni