Svět knihy Plzeň

Dvoudenní Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň zaplní na konci září knihami všech žánrů autobusovou halu a tržnici v DEPO2015. Své novinky zde představí zhruba šest desítek nakladatelů. Letošní ročník se zaměří mimo jiné na téma “Autoři bez hranic”, které reaguje na současnou dobu, v níž jsou hranice – nejen ty fyzické, ale i kulturní, sociální, žánrové či politické čím dál méně zřetelné. Veletrh navštivte v pátek a v sobotu od 9 do 19 hodin.

Odkaz na akci

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň v DEPO2015.
22.09.2023 - 23.09.2023
100 Kč, zlevněné 50 Kč
Odkaz na vstupenky

Na co se letos těšit?

Dveře festivalu se otevřou v pátek 22. září. Dopoledne bude věnováno především školním kolektivům, ale také na zájemcům z řad odborné veřejnosti. Garantem pátečního dopoledního programu je Národní knihovna ČR.

Dvoudenní program pro širokou veřejnost bude obsahovat více než 50 pořadů – tematických přednášek, křtů nových knih, scénických čtení, besed, výstav, soutěží a autogramiád určených pro dospělé, děti i mládež.

Těšit se můžete i na Galerii novinek, která představí knižní produkci vystavovatelů pro podzimní a vánoční trh. Knihy si budete moci v klidu prolistovat a poznamenat tituly jež vás zaujmou.

Na veletrhu nebude chybět beletrie, poezie, sci-fi a fantasy, komiksy, detektivky, hry či společenskovědní literatura. Koupíte zde tituly vydané především v letošním roce.

Knihy dětem

Stejně jako loni se i letos festival zaměří na programy pro děti. Formou zábavných i poučných pořadů se děti, dospívající, ale i rodiče a učitelé seznámí s kvalitní aktuální literaturou. Program bude opět propojen s kampaní Rosteme s knihou.

 

Veletrh Svět knihy Plzeň v DEPO2015.