Smetanovské dny

Během měsíce března Plzeň tradičně rozezní tóny klasické hudby. Vyprodané koncerty dokládají, že vážná hudba má svoje publikum i ve 21. století. Stejně tak je tomu u jednotlivých akcí festivalu Smetanovské dny, který se v Plzni každým rokem koná na počest jednoho z českých nejvýznamnějších hudebních skladatelů Bedřicha Smetany. Přijeďte se zaposlouchat do hudby, která vás pohladí po duši. V programu festivalu vás příjemně překvapí i koncerty dalších žánrů a pestrý doprovodný program.

Odkaz na akci

03.03.2022 - 24.03.2022
Cena dle jednotlivých koncertů
Odkaz na vstupenky

Odkaz Bedřicha Smetany

Tradiční festival nenese jméno předního českého hudebního skladatele náhodou. Bedřich Smetana v Plzni studoval na gymnáziu, kde byl ředitelem jeho strýc. Během doby strávené v Plzni se Bedřich Smetana rozhodl pro hudební kariéru a napsal zde několik svých prvních drobných klavírních skladeb.

Výběr z programu Smetanovských dní 2022

Stejně jako v předchozích letech vás čeká žánrová pestrost, zajímavá dramaturgie, spojení oblasti hudební, literární, dramatické i výtvarné. Letošní ročník Smetanovských dní se bude řídit jednotícím mottem „Dílo a proměna myšlení v české společnosti 19.století“, které se odrazí v řadě uměleckých projektů včetně tradičního mezioborového vědeckého sympozia.

 

 

dirigent smetanovské dny plzeň