Smetanovské dny

Během měsíce března Plzeň tradičně rozezní tóny klasické hudby. Vyprodané koncerty dokládají, že vážná hudba má svoje publikum i ve 21. století. Stejně tak je tomu u jednotlivých akcí festivalu Smetanovské dny, který se v Plzni každým rokem koná na počest jednoho z českých nejvýznamnějších hudebních skladatelů Bedřicha Smetany. Přijeďte se zaposlouchat do hudby, která vás pohladí po duši. V programu festivalu vás příjemně překvapí i koncerty dalších žánrů a pestrý doprovodný program.

Odkaz na akci

04.03.2021 - 25.03.2021
Cena dle jednotlivých koncertů
Odkaz na vstupenky

Odkaz Bedřicha Smetany

Tradiční festival nenese jméno předního českého hudebního skladatele náhodou. Bedřich Smetana v Plzni studoval na gymnáziu, kde byl ředitelem jeho strýc. Během doby strávené v Plzni se Bedřich Smetana rozhodl pro hudební kariéru a napsal zde několik svých prvních drobných klavírních skladeb.

Vybíráme z programu Smetanovských dní 2021

Festival tradičně nabízí pestrý program, ve kterém nechybí slavní sólisté, ale ani komorní umělci a velké hudební soubory. Prologem každého ročníku je tradiční masopustní průvod masek s lidovou veselicí, který se koná v ulicích centra Plzně.

dirigent smetanovské dny plzeň