Slunce ve skle

S příchodem podzimu se v Plzni tradičně koná oblíbený festival pivovarů Slunce ve skle, kde ochutnáte neobvyklé pivní speciály z Čech i ze zahraničí. Několik desítek pivovarů nabídne k degustaci svá nejlepší piva v útulné atmosféře nádvoří pivovaru Purkmistr v Plzni – Černicích. Degustovat tu můžete pivo ve skle po 0,1 l. Pokud budete mít žízeň, samozřejmě si tu dopřejete i velké. Letošní ročník bude vzhledem k vládním nařízením trochu omezen, proběhne jen na nádvoří pivovaru a na akci bude nutné pořídit předem vstupenky.

Odkaz na akci

degustace piva na festivalu minipivovarů slunce ve skle v Plzni
18.09.2020 - 19.09.2020
50 Kč / Na akci je nutné koupit vstupenky předem.
Odkaz na vstupenky

Vybíráme z programu 2020

Na Slunci ve skle můžete degustovat piva od několika různých pivovarů a minipivovarů všech stylů a různých chutí. V sobotu můžete zajít také na prohlídky pivovaru a pivních lázní. K poslechu zahrají české kapely.

Kompletní seznam zúčastněných pivovarů naleznete na webových stránkách festivalu. A kdo by snad piva měl na Slunci ve skle málo, může návštěvu festivalu spojit s relaxací v pivních lázních přímo v Purkmistru.

Kudy na Slunce ve skle

Areál pivovarského dvora Purkmistr je situován na selské návsi v plzeňské čtvrti Černice. Pro dopravu na místo konání z centra města doporučujeme využít MHD – tramvaj č. 1 (směr Slovany) a na konečné přestup na trolejbus č. 13 (výstup na zastávce Generála Lišky). Ze zastávky Slovany je na akci pravidelně vypravován také speciální festivalový autobus.

Soutěž v držení tupláků festival Slunce ve skle v Plzni