Scandi – přehlídka současných severských filmů

Devátý ročník festivalu severských filmů Scandi naservíruje v kulturním centru Moving Station divákům další porci kvalitních skandinávských filmů z dánské, švédské, norské a islandské produkce. Během čtyř festivalových dnů můžete vybírat z hraných filmů různých žánrů, chybět nebude thriller, černé komedie, dobová dramata anebo horor a sci-fi. Těšit se můžete i na jednu bonusovou trojnásobnou kultovní lahůdku.

Odkaz na akci

19.01.2023 - 22.01.2023
Vstupenky v síti GoOut.
Odkaz na vstupenky

Co vás čeká v letošním ročníku?

V letošním ročníku se můžete těšit například na finský horor Ono o dvanáctileté gymnastce Tinje, která se zoufale snaží zavděčit své matce, jedné noci však Tinja najde podivné vejce. Schovává ho a udržuje v teple. A když se vylíhne, je to k neuvěření… Promítat se bude hned první den od 18 hodin.

V pátek 20. ledna od 15:30 shlédnete švédské drama Emigranti, vyprávějící příběh Kristiny Nilsson, matky, která v 50. letech 19. století opouští s rodinou chudé Švédsko a vydávají se na dlouhou a nebezpečnou cestu v naději, že v Americe najdou lepší život.

A pokud byste raději něco veselejšího, 22. ledna od 18 hodin můžete navštívit islandskou komedii Letní světlo, a pak přijde noc , která zkoumá sny a touhy obyčejných lidí na venkovském městě a otevírá otázky o životě, smrti a lásce.

Scandi - film Emigranti.