Plzeňský Majáles

Plzeňský Majáles je oblíbená květnová studentská slavnost jara. V Plzni se tradičně koná v amfiteátru Lochotín. Největší západočeský festival s dlouhou tradicí opět nabídne spoustu koncertů českých i slovenských kapel a bohatý doprovodný program studentských dnů na akademické půdě a ve vysokoškolských klubech. Rozhodně však nevadí, pokud nejste student, zúčastnit a bavit se můžete i tak.

Odkaz na akci

Plzeňský Majáles v Lochotínském amfiteátru

Majálesová tradice

Majáles je studentská oslava příchodu máje, která má svoji tradici již od středověku. Studenti chystají majálesový průvod, staví alegorické vozy, obléknou se do kostýmů a vyrazí k místu konání velkolepých oslav, kde se uskuteční open-air festival plný známých kapel a hudebníků. Nakonec si zvolí svého krále, který by měl být po celý rok oporou všech studentů.

Program Majálesu 2021

Kromě koncertů známých kapel budou na programu i oblíbené majálesové svatby na 24 hodin, volba krále Majáles, jeho průvod a spousta bláznivých soutěží. V Proluce se můžete těšit na přehlídku studentských uměleckých aktivit, workshopy nebo tančírnu na multižánrovém studentském festivalu PrknaNeprkna.

majálesové svatby Plzeň