Plzeňský festival vína

Ani o dobré víno není v Plzni nouze. Přesvědčí vás o tom největší vinařská akce v regionu - Plzeňský festival vína, který se uskuteční přímo v historickém centru v Kopeckého sadech a ulici Bedřicha Smetany. Na festivalu se představí 24 vinařství z Čech a Moravy, těšit se můžete na setkání se someliéry a chybět nebude ani občerstvení. Degustovat vína můžete výhradně z festivalové sklenice, kterou koupíte na místě za 100 Kč. Festival bude v Kopeckého sadech probíhat všechny dny od 13 do 22 hodin.

Odkaz na akci

Plzeňský festival vína
25.09.2021 - 27.09.2021
Vstup je zdarma / degustační sklenice 100 Kč

Plzeňský festival vína

Výběr vinařství z Čech a Moravy

Na festivalu budete moci degustovat vína z celkem 24 vinařství z Česka. Chybět nebudou stálice festivalu – třeba mutěnické Modré vinařství bratří Čížků nebo mikulovské Vinařství Rauš se someliérem Lukášem Podlišenským. Ochutnáte klasická ročníková vína, frizzance a růžová vína nebo striktně odrůdové typy i vyzrálejší vína z francouzských sudů.

Doprovodný kulturní program

K poslechu i tanci zahraje řada hudebníků. Na Plzeňském festivale vína vystoupí Milan Peroutka se skupinou Perutě, Sabina Křováková s kapelou, plzeňská kapela Moodshake s Bárou Zemanovou nebo Cimbálová muzika Trnka a Cimbálová muzika Michala Horsáka. Od vína si také můžete odskočit na filmový festival Finále Plzeň do nedaleké Měšťanské besedy.