Plzeňské oslavy vzniku republiky

Každoročně se v Plzni konají oslavy výročí vzniku republiky, kdy se místním i turistům otevřou zajímavá místa a turistické atrakce, a to buď zcela zdarma anebo za symbolickou cenu 28 korun. Celodenní program nabízí komentované prohlídky, exkurze, návštěvy zahrad, okružní jízdy historickými vozy městské dopravy, festival pouličního jídla DEPO Street Food Market i sportovní aktivity. Akce tradičně v podvečer vyvrcholí slavnostním ohňostrojem na náměstí Republiky.

Odkaz na akci

Plzeňské oslavy vzniku republiky

Ohňostroj na náměstí republiky je tradičně vrcholem Plzeňských oslav vzniku Republiky

Vybíráme z programu letošních oslav

V rámci Plzeňských oslav vzniku republiky se můžete i letos vydat na mnoho komentovaných prohlídek a procházek. V programu nechybí tradiční prohlídky plzeňské radnice nebo Měšťanské besedy, komentovaná prohlídka města To nejlepší z Plzně nebo prohlídky věže katedrály sv. Bartoloměje, Loosových interiérů či Staré synagogy. Za tradiční vstupné 28 korun navštívíte například Techmania Science Center, vinařský závod Bohemia Sekt ve Starém Plzenci, spalovnu odpadu ZEVO Plzeň v Chotíkově, Zoo Plzeň nebo DinoPark. Můžete využít i symbolického vstupného na sportoviště – Bazény Slovany a Lochotín, nebo se zúčastnit parkourového workshopu v Krašovická Activity Centru, který bude zdarma. Na výlet se vydejte na Hrad Radyně nebo rozhlednu Chlum.

Oslavy vyvrcholí slavnostním shromážděním na náměstí T. G. Masaryka od 17 hodin a ohňostrojem na náměstí Republiky v 18 hodin. Během října můžete zajít i na několik doprovodných výstav.

Doprovodný program

  • Stezka Z Hamburku na Petrohrad: 2. – 31. 10. | Stezka představí plzeňskou čtvrť Petrohrad a její důležitá místa, události a osobnosti.
  • Koncert Jiří Suchý & Semafor & Plzeňská filharmonie: 21. 10. | Koncert k životnímu jubileu Jiřího Suchého v Měšťanské besedě.