Plzeňské oslavy vzniku republiky

Každoročně se v Plzni konají oslavy výročí vzniku republiky, kdy se místním i turistům otevřou zajímavá místa a turistické atrakce, a to buď zcela zdarma anebo za symbolickou cenu 28 korun. Celodenní program nabízí komentované prohlídky, exkurze, návštěvy zahrad, okružní jízdy historickými vozy městské dopravy, festival pouličního jídla DEPO Street Food Market i sportovní aktivity. Akce tradičně v podvečer vyvrcholí slavnostním ohňostrojem na náměstí Republiky.

Odkaz na akci

Plzeňské oslavy vzniku republiky

Jaké budou oslavy v roce 2023?

I v letošním roce můžete navštívit několik desítek míst v Plzni buď zadarmo anebo za symbolickou cenu 28 korun. Své brány vám již tradičně otevřou Loosovy interiéry, Divadlo Josefa Kajetána Tyla, Katedrála sv. Bartoloměje, muzea, gelerie, zahrady a mnoho dalších míst nejen v Plzni.

Novinkou v letošním roce budou prohlídky technologického parku TechTower, prohlídky reprezentačních prostor Plzeňského Prazdroje a zcela výjimečně se 28. října můžete podívat i do reaktorské haly firmy Škoda J.S., kde se vyrábí velké díly pro jaderné elektrárny.

Co vás ještě čeká?

Žít to bude v celém městě. Gastrozónu najdete na náměstí Republiky a další bude již tradičně v DEPO2015, kde se bude konat oblíbený Depo Street Food Market. Na náměstí pod katedrálou zahraje ve 13 hodin Spiritual Kvartet a v 15 hodin vystoupí Pilsen Voice.

Oblíbený průvod s lampiony z náměstí T. G. Masaryka směrem na náměstí Republiky za doprovodu mažoretek, kapely a zástupců plzeňského Sokola a legionářů vyrazí v 18 hodin. Průvod bude zakončen velkým slavnostním ohňostrojem na náměstí Republiky v 18:30.

Kompletní program oslav si stáhněte ZDE.

Oslavy 28. října v Plzni.