Plzeňské dvorky

Uprostřed historického centra Plzně se ve vnitroblocích mnoha domů nachází řada zajímavých míst, o kterých běžný kolemjdoucí nemá ani tušení. Díky akci Plzeňské dvorky se můžete vydat objevovat skrytá tajemství známých i méně známých plzeňských dvorků a zažít je tak trošku jinak sami nebo na komentovaných prohlídkách. Část dvorků je pro zvídavé návštěvníky během roku nepřístupná. Do některých budete mít možnost se podívat vůbec poprvé. Čeká vás procházka po mnohdy tajemných a částečně zapomenutých místech, které mají jedinečnou atmosféru. Věděli jste například, že na jednom z plzeňských dvorků je zachovalá chlebová pec, že je v Plzni dvorek kinetický nebo který z dvorků ukrývá studnu?

Odkaz na akci

Plzeňské dvorky a vnitrobloky se otevírají veřejnosti

Plzeňské dvorky 2023

Všechny zapojené adresy jsou zdarma volně přístupné v čase mezi 10 a 18 hodinou. Na mnoha dvorcích se můžete těšit na doprovodný program a děti zabaví Stopovačka.

I v letošním ročníku se můžete vydat na komentované prohlídky s průvodci, a to na dva okruhy. V centru to bude okruh od Hálkovy ulice po centrum města a jeden okruh bude na Petrohradě. Vstupenky je možné zakoupit v v Muzeu strašidel na náměstí Republiky, případně přímo u průvodce, pokud bude volná kapacita.

Trasa Centrum města: sraz v ulici Hálkova 18, prohlídky začínají v 10:00, 11:00, 13:00 a 15:30 a vstupné je 120 Kč.

Trasa Petrohrad: sraz v ulici Farského 4, prohlídka začíná ve 13:00 a vstupné je 100 Kč.

Dále je možné navštívit také komentovanou prohlídku dvorku v Plachého 6, kde se nachází byt Richarda Hirsche od tvůrce Adolfa Loose. První prohlídka začíná v 10:00 a poslední v 16:30. Vstupné je 50 Kč a vstupenky bude možné zakoupit jen u průvodce na místě.

 

 

plzeňské dvorky