Plzeňská muzejní noc

V noci je většinou muzeum to poslední místo, kam by vás napadlo vyrazit. Ale pozor, je tu Plzeňská muzejní noc, kdy v netradiční dobu otevírají své brány muzea a galerie. Expozice můžete během večerních hodin navštívit zdarma nebo za symbolické vstupné.

Odkaz na akci

Muzejní noc
27.05.2022
Vstup je zdarma nebo za symbolické vstupné

Muzejní noc

Kdo se Plzeňské muzejní noci tradičně účastní?

Nahlédnout budete moci do Muzea loutek, Muzea strašidel i obou výstavních síní Západočeské galerie. Na jednotlivých místech pro vás bude připraven zajímavý doprovodný program. Například Západočeská galerie připravuje komentované prohlídky výstav, dílny pro děti a vystoupení hudebních a divadelních hostů. Otevřena bude také Galerie města Plzně na náměstí Republiky a Galerie Ladislava Sutnara. Speciální program vždy připravuje i Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí.

Doprovodný program 2022

Muzeum církevního umění zve návštěvníky na světelnou instalaci studentů ze Zámečku, Muzeum loutek pak na flašinetáře, kde se zároveň děti budou moci zapojit do pátrací hry. V Pivovarském muzeu si vyzkoušejí pivovarské dovednosti a v Muzeu strašidel před jejich očima oživnou strašidla. Mimořádně bude přístupný také Loosův interiér v bytě Hugo Semlera na Klatovské 19.

Kompletní program Plzeňské muzejní noci naleznete zde.