Plzeňská muzejní noc

V noci je většinou muzeum to poslední místo, kam by vás napadlo vyrazit. Ale pozor, je tu Plzeňská muzejní noc, kdy se tato místa otevírají návštěvníkům ve velmi netradiční dobu, večer a v noci. V pátek je můžete navštívit mezi 16. a 23. hodinou zdarma anebo za symbolické vstupné. Do letošního ročníku je zapojeno 15 muzeí a galerií a na mnoha místech můžete očekávat bohatý doprovodný program. Nebudou chybět komentované prohlídky, tvořivé dílny, zábavné hry, programy pro děti anebo i hudební vystoupení.

Odkaz na akci

Muzejní noc
26.05.2023
Vstup je zdarma nebo za symbolické vstupné.

Patton Memorial Pilsen

Jediné muzeum v Česku, které se věnuje cestě spojeneckých vojsk od vylodění v Normandii až na západ Čech pro vás mezi 17. a 23. hodinou za symbolické vstupné 50 korun nachystalo tematické komentované prohlídky Osvobození českého západu 1945. V muzeu Patton Memorial Pilsen se blíže seznámíte s vystavenými exponáty a na doprovodný program se mohou těšit i děti.

Západočeská galerie v Plzni

Od 16 do 23 hodin navštivte v galerii ZČG Masné krámy výstavu Zlaté časy – Umění doby fin de siècle ze sbírek Západočeské galerie. Speciální program pak slibuje komentovanou prohlídku s Romanem Musilem, ředitelem galerie anebo tvůrčí dílny inspirované aktuální výstavou.

Západočeské Muzeum v Plzni

V hlavní budově Západočeského Muzea navštívíte mezi 19. a 23. hodinou zdarma všechny aktuální výstavy. Program nabízí řemeslný workshop, komentované prohlídky knihovny anebo si prohlédnete hmyz pod mikroskopem a stanete se na chvíli entomologem. Bohatý program je připraven i pro děti.

 

Semlerova rezidence

Do třicátých let se vrátíte mezi 18. a 22. hodinou na komentovaných prohlídkách interiéru s průvodci v dobovém oblečení. Vstupné na prohlídku je 250 korun a vstupenky zakoupíte na místě, anebo v síti GoOut. Doprovodný program zdarma bude probíhat v zahradě Semlerovy rezidence, kde můžete očekávat hry, tvoření, ale i vystoupení kapely Tuten Swing.

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze

Výstavy Fascinace Santinim a Po stopách víry františkánským klášterem si prohlédnete mezi 19. a 23. hodinou v Muzeu církevního umění. Doprovodný program nabízí vystoupení souboru Vespa trio, omalovánky se světci a to vše ve vykuřovadly provoněném prostoru.

Galerie Jiřího Trnky

Mezi 17. a 23. hodinou zde zhlédnete v Galerii Jiřího Trnky autorskou výstavu Alice Pokorné Pnutí, která vám představí její tvorbou za poslední dva roky. Jak už název napovídá, v jejích obrazech můžete sledovat barevné i tvarové pnutí, pnutí větve a drátu, pnutí mezi asketickými plochami a pomíjivým malířským chvěním.

 

Muzeum strašidel

Český rozhlas Plzeň

Komentované prohlídky rozhlasového muzea, kde uvidíte například bohatou sbírku autentické historické techniky a sbírku magnetofonů se budou zdarma konat každou hodinu, mezi 17. a 22. hodinou. Časové vstupenky si můžete vyzvednout týden předem v Českém rozhlase Plzeň.

Galerie Ladislava Sutnara

Umělecká díla, která reflektují Sutnarovy malby z 60. a 70. let 20. století, ale i díla studentů Sutnarky a díla studentů grafického designéra Stevena Hellera si v Galerii Ladislava Sutnara prohlédnete mezi 17. a 23. hodinou. Výstava Shapes: Venus bude přístupná zdarma.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Ve Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara bude k vidění výstava klauzurních prací, která nabídne průřez pracemi studentů všech dvaadvaceti ateliérů.

Patton Memorial Pilsen - muzeum.

Muzeum loutek

Kromě stálých expozic v Muzeu loutek, které si zde zdarma prohlédnete mezi 18. a 22. hodinou, se můžete těšit na muzejní divadlo, poznávací hru anebo dětskou výtvarnou dílnu na výrobu veselých pijavic.

Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí

Za symbolické vstupné 50 korun se můžete vydat na komentované prohlídky Pivovarského muzea, nebo na komentované prohlídky Historického podzemí, které se konají každých 30 minut mezi 16. a 21. hodinou. Během doprovodného programu si vyzkoušíte pivovarské dovednosti a pro děti bude připraven dětský koutek i tvořivé dílny. V Pivotéce se můžete za poplatek zúčastnit řízené degustace piv.

Byt rodiny Huga Semlera

Tento večer se pro vás mezi 18. a 22. hodinou otevře i tento běžně nepřístupný interiér od Adolfa Loose, který během 2. světové války sloužil jako velitelství wehrmachtu. Za vstupné 50 korun se vydáte na setmělé komentované prohlídky interiéru, které se konají každých 20 minut. Maximální kapacita osob na prohlídce je 20 osob a vstupenky zakoupíte na místě.

 

Byt Huga Semlera od Adolfa Loose.

 

Galerie města Plzně

Díla šesti autorů mladší střední generace, kteří se věnují tradičním médiím, tedy kresbě, malbě a soše a jejichž tvorbu pomáhalo formovat prostředí Plzně a jihozápadních Čech si prohlédněte v Galerii města Plzně mezi 17. a 23. hodinou.

Muzeum rodiny Škodů

Kromě stálé expozice Muzea rodiny Škodů zde zhlédnete i výstavu Grave Digger – Krajina v prachu. Komentované prohlídky, interaktivní expozice anebo modelovou železnici slibuje doprovodný program. Muzeum navštivte mezi 17. a 23. hodinou. Do galerie je vstup zdarma, do muzea za zvýhodněné vstupné.

Muzeum strašidel

Speciální prohlídky Muzea strašidel s pohádkovými bytostmi navštivte mezi 17. a 22. hodinou. Vstupné pro dospělé je 80 korun a pro děti 60 korun.

 

 

Rozhlasové muzeum Plzeň.