Pilsen Busking Fest

Každé větší město má své pouliční umělce a pár byste jich určitě našli i v Plzni. Pokud ale přijedete do západočeské metropole na konci léta, budete moci v ulicích historického centra obdivovat muzikanty, tanečníky, divadelníky a další umělce z nejrůznějších zemí světa. Vstupenky kupovat netřeba, stačí jen hodit pár drobných do klobouku.

Odkaz na akci

Pilsen Busking Fest
01.09.2022 - 04.09.2022
Pár drobných do klobouku

Jak busking funguje

Pouliční hraní (pro které se čím dál tím častěji používá i v Česku anglický termín busking) není nic nového. Existuje už od starověku. Ať už se do ulic vydáte plánovaně podle programu nebo vás v jedné z uliček najednou překvapí pětičlenná dechová kapela s úvodní písní k filmu Rocky nebo extravagantní herečka v kostýmu páva. Je na každém umělci, jestli vás svým vystoupením přesvědčí, abyste se na chvilku zastavili a za odměnu mu hodili nějakou tu drobnou do klobouku. Tato forma odměny je vlastně také jedinou vstupenkou na festival, všichni umělci totiž v Plzni vystupují zadarmo.

Program 2022

Hlavní ohnisko celého festivalu bude letos opět na náměstí Republiky. Vyrostou zde 4 zóny s živým programem, které doplní kreativní zóny a stánky s pestrou nabídkou různých produktů. V pátek se návštěvníci mohou těšit na dechový orchestr z Itálie Funkasin Street Band. Sobotní večer pak bude patřit pouze jednomu jedinému umělci z Izraele, který si říká Shtuby. O závěrečné vystoupení celého festivalu se pak postará legendární hráč na didgeridoo Renato Oliveira, který přijede s bubeníkem Pedrem jako kapela Olive Tree Dance. Více o podrobném programu se dozvíte zde.