Pilsen Busking Fest

Každé větší město má své pouliční umělce a pár byste jich určitě našli i v Plzni. Pokud ale přijedete do západočeské metropole na podzim, budete moci v ulicích historického centra obdivovat muzikanty, tanečníky, divadelníky a další umělce z nejrůznějších zemí světa. Vstupenky kupovat netřeba, stačí jen hodit pár drobných do klobouku.

Odkaz na akci

02.09.2021 - 05.09.2021
Pár drobných do klobouku

Jak busking funguje

Pouliční hraní (pro které se čím dál tím častěji používá i v Česku anglický termín busking) není nic nového. Existuje už od starověku. Ať už se do ulic vydáte plánovaně podle programu nebo vás v jedné z uliček najednou překvapí pětičlenná dechová kapela s úvodní písní k filmu Rocky nebo extravagantní herečka v kostýmu páva. Je na každém umělci, jestli vás svým vystoupením přesvědčí, abyste se na chvilku zastavili a za odměnu mu hodili nějakou tu drobnou do klobouku. Tato forma odměny je vlastně také jedinou vstupenkou na festival, všichni umělci totiž v Plzni vystupují zadarmo.

Program 2021

Podrobný program naleznete krátce před začátkem festivalu na jeho webových stránkách. Vzhledem k počtu a povaze umělců se však často mění. Nejlepší je proto se za uměním do ulic vydat na vlastní pěst a nechat se festivalem překvapit.