Ozvěny festivalu Nevřeň | BLIK BLIK

Festival světla rozzářil na konci března Plzeň a teď pokračuje do své druhé lokace. Tou bude kaolinový důl v Nevřeni, kde se zároveň, trochu netradičně, uskuteční za denního světla. Těšit se můžete na 5 uměleckých instalací a 2 unikátní videomappingy, které oživí podzemní lokace v kaolinovém dolu. Trasa bude přístupná od 9 do 21 hodin (s posledním vstupem ve 20 hodin) a do prodeje se chystá limitované množství 2000 vstupenek. Proto neváhejte a vydejte se prozkoumat unikátní světelnou show do působivého prostředí hluboko pod zemí.

Odkaz na akci

Ozvěny festivalu BLIK BLIK
05.04.2024 - 07.04.2024
200–300 Kč
Odkaz na vstupenky

Přímo na místě se můžete těšit na 700 metrů dlouhou trasu plnou uměleckých instalací a videomappingu. První z nich připravila Julie Tampierová, jež si všímá ve svém projektu Echolokace schopností netopýrů – občasných hostů, kteří v jeskyních pobývají. Echolokace jim totiž pomáhá orientovat se v prostoru.

Instalace Animals Ivo Opla zase umožní podívat se do očí plazů a dalších tvorů, což jistě pobaví nejen dětské návštěvníky. Stovky zrcátek zase rozehrají hru světla v prostoru tzv. Velkého dómu.

Druhý videomapping akce přivede do důlních prostor vodopády i řeku v jejích různých podobách. A stěny oděné do stínových krajek prostřednictvím světelných objektů Ohmega vykouzlí struktury, které byste zde určitě nečekali.

Nevřeň je dobře dostupná autem. Leží asi 9 kilometrů od plzeňského sídliště Lochotín a zaparkovat můžete přímo v obci. Odtud vede lesní cesta do mírného kopce, která vám zabere asi 15 minut. Doporučujeme proto dorazit s předstihem, alespoň 30 minut před začátkem vašeho časového slotu.

Nezapomeňte také na něco teplého na sebe. V dole totiž panuje celoroční teplota kolem 9°C.

Ozvěny festivalu BLIK BLIK