Noc kostelů

Poznat netradičním způsobem kostely, chrámy, modlitebny, kaple, sbory a další místa můžete během Noci kostelů, kdy se tato místa otevřou všem návštěvníkům ve večerních a nočních hodinách. Na mnohých místech si užijete koncerty, komentované prohlídky, výstavy a další doprovodné programy, které jsou pro návštěvníky zdarma. V Plzni se v roce 2023 pro veřejnost otevře více než 20 míst, většina z nich pak nabízí speciální odpolední a večerní program.

Odkaz na akci

Noc kostelů 2023.
02.06.2023
Vstupné je dobrovolné.

Katedrála sv. Bartoloměje

Dominanta na náměstí Republiky nabídne komentované prohlídky kůru a zrekonstruovaných varhan, komentované prohlídky prostoru zvonů anebo cestu do tajemného prostoru, kde byl uložen poklad. Těšit se můžete i na koncert dvou fléten, violoncella a klarinetu v podání mladých umělců, taneční vystoupení souboru Look Dance a za tmy oceníte nové vnitřní osvětlení katedrály. Kompletní program katedrály najdete na webových stránkách Noc kostelů.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Tento kostel ve Františkánské ulici vás pozve na faru na voňavý šálek čaje, vystoupení pěveckého sboru Resonance a v rámci Noci kostelů bude při prohlídce k vidění i na chrám navazující prastará gotická křížová chodba kláštera s kaplí sv. Barbory s velmi vzácnými gotickými freskami. Kompletní program najdete zde.

Kostelík U Ježíška

V kostelíku u řeky Radbuzy se můžete těšit na vystoupení pěveckého sboru Broučci & Band Františka Kubaně mladšího a na vystoupení gospelového sboru Touch of Gospel. Poslechnout si také můžete přednášku nejmladšího plzeňského zvoníka o zvonech a zvonění. Celý program najdete zde.

Další zapojené kostely a jejich programy najdete na stránkách Noc kostelů.

Noc kostelů 2023.