Mezinárodní folklorní festival CIOFF

Pestrobarevné kroje, lidovou muziku a tanec do Plzně přiváží každoročně české i zahraniční folklorní soubory na Mezinárodní folklorní festival CIOFF. Přijďte si poslechnout tradiční nástroje a lidové písně z celého světa, pokochat se barevnými tradičními kroji a přesvědčit se, že folklor stále žije. V programu nechybí místní soubory, lidové muziky z Moravy a Slovenska ani exotičtější hosté s úplně jiným pojetím folkloru, než na které jsme u nás zvyklí.

Odkaz na akci

tanečníci v lidových krojích mezinárodní folklorní festival CIOFF
10.06.2020 - 14.06.2020
Zdarma

Jak to na folklórním festivalu v Plzni vypadá?

Značná část programu se koná přímo v historickém centru města na scéně U Branky, jednotlivá vystoupení uvidíte také v městech a vesničkách v okolí Plzně. Z Šafaříkových sadů tradičně vychází velký festivalový krojovaný průvod, který vyvrcholí na náměstí Republiky v rámci programu Historického víkendu.

Koná se také módní přehlídka originálů lidových krojů z širšího Plzeňska – tedy i Stříbrska, Plaska a dalších oblastí. Do programu festivalu se zapojuje také Národopisné muzeum Plzeňska, které chystá doprovodný program. Součástí programu jsou také taneční workshopy, takže pokud budete mít chuť, určitě se nestyďte a přidejte se k tanečníkům.

Program CIOFF 2020

Program festivalu a zúčastněné soubory pro rok 2020 zatím nejsou zveřejněny.

exotičtí hosté mezinárodní folklorní festival CIOFF Plzeň