Mezinárodní festival Divadlo

Mezinárodní festival Divadlo tradičně zve do Plzně divadelní soubory z celého světa. Na festivalu můžete navštívit celou škálu mimořádných inscenací všech žánrů. Na své si přijdou milovníci klasické činohry, hudebního, tanečního, loutkového i pouličního divadla, najdete tu ale také experimentálnější kousky. Festival se koná v několika divadlech v Plzni, doprovodné akce festivalu probíhají také v prostoru U Branky a v Borském parku a vstup je na ně zdarma.

Odkaz na akci

Mezinárodní festival divadlo Plzeň
15.09.2021 - 23.09.2021
Vstupenky jsou v předprodeji od 2. srpna.
Odkaz na vstupenky

Atmosféra festivalu Divadlo

Na festivalu Divadlo se tradičně představují především mimořádné a pozoruhodné zahraniční inscenace. Významný prostor je věnován také domácí scéně, a to v široké škále témat, stylů i žánrů. Užijete si tu tak činohru, muzikály, taneční, loutkové i pouliční divadlo nebo experimentálnější žánry. Festival dlouhodobě spolupracuje s předními divadly i menšími divadelními spolky z různých evropských zemí.

Kam na Mezinárodní festival Divadlo 2021

Pokud si chcete festival užít skutečně naplno, nesmíte kromě divadelních představení minout ani bohatý doprovodný program, ve kterém najdete například pozvánky na workshopy, filmy, koncerty a výstavy. Hlavní festivalové centrum najdete v Novém divadle, hrát se bude také ve Velkém divadle, Divadle Alfa nebo DEPO2015 a na dalších místech. Programová sekce Johan uvádí přinese představení na Moving Station nebo pod širým nebem v Borském parku. Opravdovou specialitou bude interaktivní představení pro jednoho diváka The Dream in the Supermarket, za kterým se vypravíte do Tesca na Borských Polích a pro zapojení do hry budete potřebovat svůj mobilní telefon a aplikaci WhatsApp.

Mezinárodní festival divadlo Plzeň