Letní barokní festival

Nejlepším způsobem, jak poznat české baroko a to rovnou všemi smysly, je návštěva Letního barokního festivalu. Barokní památky Plzeňského kraje oživí v létě rozmanité kulturní akce. Čekají vás koncerty barokní hudby a divadlo, přehlídky barokní módy, noční prohlídky zámků a klášterů, barokní ohňostroje, barokní kuchyně, zábavné programy pro děti a celá řada dalších zážitků. Těšit se můžete na barokní slavnosti v Manětíně, Mariánské Týnici, Klatovech a dalších místech.

Odkaz na akci

Barokní móda mariánská Týnice
04.06.2022 - 10.09.2022
Vstupné dle konkrétní akce

Baroko v Plzeňském kraji

Malebnou krajinu západních Čech sice střeží na vyvýšených místech gotické tvrze, hrady a zříceniny, ale jinak je celý region pověstný hlavně bohatstvím barokních staveb – množstvím větších i menších kostelíků, kapliček, zámků, hospodářských dvorů či mariánských sloupů a barokně rozevlátých soch. Největšími lákadly jsou monumentální církevní areály – kláštery v Chotěšově, Kladrubech a Plasích nebo probošství v Mariánské Týnici.

Po celém regionu rezonuje stavitelské umění v dílech tehdejších nejslavnějších tvůrců, Jana Baptisty Matheye, Jakuba Augustona, Jana Blažeje Santiniho-Aichla, otce a syna Dientzenhoferových a mnohých dalších. Zážitek z návštěvy barokních památek v západních Čechách ještě umocníte, pokud ji spojíte s některou z mnoha kulturních akcí, jež se v barokním prostředí budou konat během letních měsíců.

Na co se můžete těšit na Letních barokních slavnostech v roce 2022?

Komorní koncerty vážné hudby čekají v průběhu léta návštěvníky například v Mariánské Týnici, Manětíně nebo v klášteře v Plasích. Kulturou ožije dále areál jezuitské koleje v Klatovech, klášter v Tachově a zámek v Čečovicích. Další informace o doprovodném programu se dočtete zde.

Barokní madonna letní barokní festival