Letní barokní festival

Nejlepším způsobem, jak poznat české baroko a to rovnou všemi smysly, je návštěva Letního barokního festivalu. Barokní památky Plzeňského kraje oživí v létě rozmanité kulturní akce. Čekají vás koncerty barokní hudby a divadlo, barokní večery v kostelech, barokní banket, zábavné programy pro děti a celá řada dalších zážitků. Těšit se můžete na barokní den pro rodiny s dětmi v Manětíně, Hudbu varhan a kovadlin v Plasích anebo Barokní svatojánskou noc v Klatovech.

Odkaz na akci

Barokní móda mariánská Týnice
10.06.2023 - 16.08.2023
Vstupné dle konkrétní akce

Baroko v Plzeňském kraji

Malebnou krajinu západních Čech sice střeží na vyvýšených místech gotické tvrze, hrady a zříceniny, ale jinak je celý region pověstný hlavně bohatstvím barokních staveb – množstvím větších i menších kostelíků, kapliček, zámků, hospodářských dvorů či mariánských sloupů a barokně rozevlátých soch. Největšími lákadly jsou monumentální církevní areály – kláštery v Chotěšově, Kladrubech a Plasích nebo probošství v Mariánské Týnici.

Po celém regionu rezonuje stavitelské umění v dílech tehdejších nejslavnějších tvůrců, Jana Baptisty Matheye, Jakuba Augustona, Jana Blažeje Santiniho-Aichla, otce a syna Dientzenhoferových a mnohých dalších. Zážitek z návštěvy barokních památek v západních Čechách ještě umocníte, pokud ji spojíte s některou z mnoha kulturních akcí, jež se v barokním prostředí budou konat během letních měsíců.

Na co se můžete těšit na Letních barokních slavnostech v roce 2023?

Komorní koncerty vážné hudby čekají v průběhu léta návštěvníky například v Mariánské Týnici. Kulturou ožije dále areál jezuitské koleje v Klatovech, zámek v Poběžovicích anebo zámek ve Svojšíně. Barokní slavnost se také bude konat 5. a 6. července na zámku Kozel. Další informace o doprovodném programu se dočtete zde.

Barokní madonna letní barokní festival