Juniorfest

Filmový festival Juniorfest letos oslaví 15. narozeniny a pro návštěvníky opět chystá šestidenní maraton filmových projekcí. Nabídne nizozemský animovaný snímek o darovaném prasátku Kvík nebo švédský film pro mladé diváky Comedy Queen. Dětskou sekci ovládne koprodukční Kulíšek. Festival proběhne tradičně v první polovině listopadu v několika kinosálech v Plzni, Domažlicích, Dobřanech, Horšovském Týně, Přešticích a letos poprvé i v Klatovech. Programový tým festivalu nabídne propracované výukové materiály pro učitele pro intenzivní práci s mladými diváky. Celkově se můžete v plzeňských promítacích sálech těšit na 36 projekcí pro děti a mládež.

Odkaz na akci

Juniorfest Plzeň
04.11.2022 - 10.11.2022
30 - 70 Kč

Potkejte známé osobnosti

V průběhu Juniorfestu budete moci potkat známé osobnosti z filmového světa. Známý seriálový vrchní komisař Semir Gerkhan ze seriálu Kobra 11, se představí už během slavnostního zahájení v Domažlicích. Do Plzně dorazí v sobotu 5. listopadu, kde se od 15:30 uskuteční autogramiáda v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje. V jednání je například i festivalová účast Ondřeje Vetchého, Ivany Chýlkové nebo Jiřího Macháčka.

Navštivte doprovodný program

V neděli 6. listopadu bude plzeňská metropole v kreativní zóně DEPO2015 hostit Podzimní tvoření s Českou televizí, kde si s dětmi vyrobíte maskoty letošního festivalu, Kaštánky. Těšit se můžete i na malou výstavu kostýmů z pohádky Princezna zakletá v čase 2. Po celou dobu budou prostorem DEPO2015 procházet staří známí kamarádi z České televize, jako je Pat a Mat, Bob a Bobek nebo Maxipes Fík.

Praktické informace

Jednotlivé vstupné na filmové projekce činí 30 až 70 korun dle typu projekce. Vstupenky lze zakoupit hotově na pokladnách před festivalovými sály nebo přímo v hlavním akreditačním centru v Muzeu Chodska v Domažlicích, které bude otevřené od 4. listopadu. Návštěvníci si mohou pořídit také diváckou akreditaci za 240 Kč, platnou po celou dobu festivalu, nebo víkendovou akreditaci za 120 Kč.

Veškeré informace a celý program najdete ZDE.

Děti na Juniorfestu.