Historický víkend

Jak to v Plzni asi vypadalo v dobách více či méně minulých, zažijete během Historického víkendu. Další ročník oblíbené akce nabídne pestrý třídenní program na několika scénách, takže se ani chvilku nudit nebudete. Těšit se můžete na historický průvod, taneční a hudební vystoupení, dobový trh a ohnivou show. A pokud máte náladu se alespoň jednou ročně převléct za hejkala nebo bílou paní, můžete se vydat na tradiční večerní výšlap strašidel.

Odkaz na akci

Historický víkend v Plzni patří mezi oblíbené akce pro celou rodinu.
10.06.2022 - 12.06.2022
Vstup je zdarma.

Program pro rok 2022

Po dvouleté pauze se opět Plzeň vrátí do minulosti, a to do časů vlády Jana Lucemburského, který si Plzeňanů velmi cenil. Kromě hlavní a vedlejší scény na náměstí Republiky se vaše ratolesti mohou těšit na oblíbenou interaktivní scénu v Proluce a zčásti i ve Mlýnské strouze. Ta se mimo jiné promění i na tábor rytířů a jejich družin, kovárnu a dokonce i lazebnu. Na všech scénách se bude šermovat, tančit, kejklovat a zpívat a součástí slavnosti bude také tržiště, na kterém jistě potkáte samotného krále Jana a jeho družinu.

Tradiční součástí Historického víkendu bude i sobotní Vejšlap plzeňských strašidel, kterému bude předcházet jejich rej na náměstí Republiky za doprovodu Strašlivé podívané a také ocenění těch nejzajímavějších. Městem projdou i dva velké průvody. V sobotu odpoledne ožije sadový okruh a centrum města průvodem účinkujících s praporečníky, bubny, trubači, sokolníky, psovody a mnoha urozenými pány a dámami na koních. Více o kompletním programu se dozvíte zde.

Historický víkend v Plzni