Finále Plzeň

I město Plzeň má svůj filmový festival, a sice Finále. Festival českých filmů tradičně promítá snímky z tuzemské produkce. Schází se tu slavní herci, producenti, režiséři a další „filmoví“ hosté. Centrum města a blízké okolí na týden ožívá atmosférou filmů, kdy můžete vybírat ze stovky filmových projekcí, včetně premiér, předpremiér a novinek z roku 2019. Letošní ročník festivalu byl sice přesunut na podzim, nemusíte se ale bát, že byste byli o filmové zážitky jakkoliv ochuzeni.

Odkaz na akci

Filmový festival Finále Plzeň festivalové centrum měšťanská beseda
25.09.2020 - 30.09.2020
Vstupenky prozatím nejsou v prodeji.

Hlavním dějištěm Finále je Měšťanská beseda a DEPO2015, kam zamíříte na většinu promítání. To ale není všechno. Na film můžete zajít také do několika kaváren v centru města. Při minulých ročnících se velmi osvědčilo i silent kino v Kopeckého sadech. Program festivalu bývá známý začátkem měsíce března. Už teď ale víme, že se můžete těšit nejen na filmy, ale také na literární čtení, besedy s režiséry a herci, seriálové maratony, koncerty nebo třeba silent kino.

Famózní hosté

Každý rok zavítá na Finále velký počet hostů. Už se stalo pravidlem, že s každým filmem do Plzně přijede více či méně početná delegace. Nebude se tedy čemu divit, když v ulicích Plzně potkáte slavné české herce, herečky i režiséry.

Family friendly

Pokud jste se snad lekli, že malí návštěvníci si Finále neužijí, rychle na to zapomeňte. Na programu jsou vždy také filmy pro děti. Pro ty nejmenší je v Měšťanské besedě připraven dětský koutek, kde o ně bude postaráno, zatímco si rodiče užijí film.

Fantastické filmy

To nejdůležitější nakonec, proč se na Finále Plzeň všichni těšíme, filmy. Festival nabízí kolem stovky českých snímků, premiéry, filmové novinky i seriálové maratony.