Finále Plzeň

I Plzeň má svůj filmový festival! Finále Plzeň, to je šest dnů ryze českého filmu. Národní přehlídka filmové, dokumentární, televizní a studentské tvorby. Letos v jiném termínu ale s neméně skvělým programem. Každý festivalový den premiéra nebo předpremiéra. Soutěžní festivalové snímky i perličky ze slovenské nebo německé tvorby. Studentské filmové prvotiny. Famózní hosté.

Odkaz na akci

Filmový festival Finále Plzeň festivalové centrum měšťanská beseda
25.09.2020 - 30.09.2020
90 Kč / promítání
Odkaz na vstupenky

Hlavním dějištěm Finále je jako každý rok Měšťanská beseda, kam zamíříte na většinu promítání. Letos k ní přibyla scéna nedalekého Divadla Dialog. Filmy se budou promítat také před kavárnou Walter, na večerní drink si pak zajdete do festivalového klubu MōōVEMENT.

Fantastické filmy

To je, oč tu běží. Premiéry se na Finále dočkají filmy jako Svět podle Muchy o životě slavného umělce a autora Slovanské epopeje, Karel připomínající legendárního zpěváka Karla Gotta nebo minisérie Herec s Janem Cinou v hlavní roli. Film Meky o slovenském zpěvákovi měl mít premiéru na Finále v dubnovém termínu, nyní ho již zhlédli diváci letních promítání TADY VARY, to mu však jistě nezabrání v tom, plzeňské publikum dojmout i pobavit.

Hvězdní hosté

Společně s diváky si Finále Plzeň i letos užijí hvězdní hosté, kteří uvedou filmy, které režírovali nebo si v nich zahráli. Na Finále Plzeň letos dorazí například Jitka Čvančarová s Václavem Marhoulem (Nabarvené ptáče), Miro Žbirka (Meky), Slávek Horák (Havel), Radka Třeštíková a Jana Plodková (Bábovky), Olga Malířová Špátová (Karel) nebo Josef Trojan (Abstinent, Šarlatán).

Opatření a ohleduplnost

Finále Plzeň jsou letos také roušky, omezené kapacity sálů a precizní registrace účastníků. Speciální tým, který bude neustále procházet festivalovým areálem, dohlížet na dodržování opatření a zajišťovat pravidelnou desinfekci a větrání všech prostor. Stojany s desinfekcí rozmístěné ve festivalových prostorách. A hlavně ohleduplnost všech, kteří festivalu zachovali přízeň a přijdou si užít český film.