Festival světla BLIK BLIK MINI

Komornější verze klasického festivalu BLIK BLIK s dovětkem MINI nabídne v prostorách DEPO2015 celkem 8 světelných a digitálních instalací spojených s workshopy a dalším doprovodným programem. Vůbec poprvé bude v Plzni k vidění 3D videomapping! V rámci instalace Laser Labyrinth se budou návštěvníci proplétat sítí laserových paprsků a o klasický videomapping se postará studio Multilab z Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara.

Odkaz na akci

Festival BLIK BLIK MINI
16.11.2021 - 17.11.2021
50 - 150 Kč
Odkaz na vstupenky

Na jaké světelné instalace se můžete těšit?

3D videomapping

Autor: Jan Hladil a visionfactory

Vůbec poprvé mají diváci v Plzni možnost zažít 3D videomapping. Technologie anaglyfu spolu s 3D brýlemi vykouzlí v Autobusové hale DEPO2015 neobyčejnou podívanou plnou imaginace, efektů a podmanivé hudby. Příběh nečekejte, zážitek ano.

DEEPo alive

Autor: Multilab – FDU LS

Videomappingová koláž je společnou prací studentů ateliéru Multimédií na Sutnarce. Abstraktní formou mapuje přerod industriálního prostoru na živou, stále se měnící a energií prostoupenou zahradu zázraků.

Laser Labyrinth

Autor: LasermanCZ

Interaktivní hra připomíná klasickou zápletku se zlodějem a blyštivým předmětem na konci tunelu. Obratnost je v tomto případě podmínkou úspěšné mise, která je určena jak pro děti i dospělé. Špičková technologie značky Siemens se stará jak o nano-citlivost senzorů, tak bezpečnost účastníků.

I VANA BE

Autor: Benedikt Tolar a Ladislav Fryc

Monumentální socha Benedikta Tolara postavená z 32 vysloužilých van na 2 večery mini BLIK BLIKu ožije světlem a zvukem. Jak jinak než ve spojení s nejcennější surovinou naší planety – vodou. Zastavte se mezi mappingy, zakloňte hlavu, otevřete ústa a zírejte. Snad se i zasmějete.

Květy svobody 39

Autorka: Veronika Richterová, DEPO2015

Za naši svobodu a demokracii vděčíme generacím před námi, které se opakovaně a často s nasazením vlastního života postavily na odpor proti zvůli a útlaku, aby obětovaly svoji svobodu pro druhé. Sugestivní instalace složená z více než 1200 světelných květů z recyklovaných materiálů připomene události 17. listopadu 1939, kdy byly nacisty uzavřeny české vysoké školy a tragické osudy studentů, kteří byli popraveni, umučeni nebo odvlečeni do koncentračního tábora, ale i tisíců dalších, kteří přišli o možnost studovat a pracovat a jejichž životy se během jednoho dne obrátili vzhůru nohama.

Virus Gate

Autor: Tomáš Karban

Virus mezi námi snad už zdomácněl a stává se pomalu chřipkou, která občas ukáže své ostré drápky. Vstupní bránu, která má svůj praktický důvod v regulaci a kontrole návštěvníků, jsme pojednali výtvarným způsobem připomínajícím spíše sci-fi filmy. Bez ironie, leč s nadsázkou. Was ist das ten nový „normál“?

RadbuZÁŘ

Autor: Roman Žebro Pekař

Barevná reflexe na vodě láká k návštěvě festivalu a zároveň vzdává hold státnímu svátku, který je o svobodě. Ta je, jak známo, velmi křehká a může ji narušit souběh několika okolností stejně jako naši instalaci vodní ptáci na řece.

32 let svobody

Autor: Ateliér Mediální a didaktické ilustrace II, FDU LS

Plot DEPO2015 osídlí na pár listopadových dnů 8 obřích světelných pláten s komiksem, kterým studenti prezentují svůj pohled na 3 desítky let svobody (nová adaptace instalace z festivalu BLIK BLIK 2019).

 

Festival BLIK BLIK MINI

Festival BLIK BLIK MINI

Festival BLIK BLIK MINI