Festival Industry Open

S festivalem Industry Open se i v roce 2020 podíváte na místa, kam se běžně nedostanete. Festival otevírá technické památky i firmy a výrobní závody v Plzni a Plzeňském kraji. Těšit se můžete na komentované prohlídky, exkurze do výroby, jízdy historických vozidel a bohatý program pro celou rodinu. Na rozdíl od loňského roku, kdy byly všechny akce koncentrované na jeden víkend, se bude letos festival odehrávat v průběhu celého léta.

Odkaz na akci

Během festival Industry Open bylo možné podívat se i do nového depa.
13.06.2020 - 05.09.2020
Vstupenky jsou již v prodeji
Odkaz na vstupenky

Na co se můžete těšit v roce 2020?

Každý víkend od poloviny června až do konce prázdnin můžete vybírat z celé řady komentovaných prohlídek a dalších zážitků. Hlavním tahákem letošního ročníku festivalu budou komentované projížďky vlakem do veřejnosti nepřístupného areálu Škodovky. Vybírat můžete z tras Po stopách železa do malebné krajiny kolem Chrástu a Klabavy a Po stopách těžby uhlí na západ od Plzně.

K festivalu se každoročně připojuje také Plzeňský Prazdroj, který pro letošní ročník opět připravil komentované prohlídky areálu, které vedou mimo běžné návštěvnické trasy.

K programu se také BOHEMIA SEKT či Plzeňské městské dopravní podniky. Před zahájením rekonstrukce se budete moci naposledy podívat do vozovny tramvají na Slovanech. Na tuto prohlídku se svezete historickým vozem PMDP, součástí akce bude i prohlídka depa na Karlově. Zájemci se během léta mohou vydat také do Loosových interiérů, Muzea rodiny Škodů či Muzea dvoutaktů v Lobzích.

Do festivalu se zapojí také několik míst v regionu. Nechybí mezi nimi například Sklárna v Anníně, která láká na komentované prohlídky. Do Amálina údolí na Zlatém potoce se můžete vypravit na workshop rýžování zlata.

 

Prohlídky úpravny vody během festivalu Industry Open Plzeň