Festival Bonjour Plzeň

Festival oslavující frankofonní kulturu se vrací po roční přestávce. Letos se koná již 29. ročník Bonjour Plzeň, jehož slavnostní zahájení proběhne v sobotu 5. listopadu. Během více jak dvou týdnů nabídne francouzské filmy, tradiční pokrmy, mladé Beaujolais, bretaňskou hudbu a mnoho dalšího. Novinkou letošního ročníku bude výstava fotografií světoznámé fotografky Markéty Navrátilové, která jako jediná žena měla možnost fotografovat závod Tour de France z motocyklu v rámci pelotonu. Festival vyvrcholí koncertem Plzeňské filharmonie a francouzsko-belgické violoncellistky Camille Thomas.

Odkaz na akci

Festival Bonjour Plzeň
05.11.2022 - 24.11.2022
Vstupné dle jednotlivých akcí

Vybíráme z letošního programu:

  • 5. listopadu od 8 do 12 hodin, náměstí Republiky  – Ochutnej Francii! Francouzské víno a lahůdky, levandulová kosmetika a další chutě s vůní Francie zažijte na náměstí Republiky s hudebním doprovodem kapely Maswakka.
  • 10. listopadu v 17 hodin, Radnice města Plzně – Beseda s fotografkou Markétou Navrátilovou a cyklistou Romanem Kreuzigerem na téma Tour de France.
  • 12. listopadu od 9 do 17 hodin, Alliance française – Francouzská sobota pro děti – jednodenní příměstský tábor pro děti ve věku 6-12 let, pro úplné francouzské začátečníky i pro ty, kteří tento jazyk znají již ze školy nebo z kurzů.
  • 16. listopadu od 19 hodin, Alliance française – Degustace vín: Provence proti Moravě – srovnejte francouzská a moravská vína a prožijte souboj chutí.
  • 23. listopadu od 19 hodin, Alliance française – Cestovatelský večer s Katkou Kaderovou – Katka vás provede pohořím Vosges a pěšími výlety, které zde podnikla.
  • 24. listopadu od 19 hodin, Měšťanská beseda – Koncert Camille Thomas & Tomáš Brauner a Plzeňská filharmonie – koncert francouzsko-belgické violoncellistky Camille Thomas, oceněné mimo jiné časopisem Forbes.

Celý festivalový program najdete ZDE.

 

 

Degustace vín-detail