Evropský den sousedů

Evropský den sousedů nabídne po celé Plzni akce, které podporují komunitního ducha v jeho různých podobách. Zapojit se můžete i vy a ukázat, že Plzeňáci jsou dobří sousedé! Poslední květnový víkend pozvěte své sousedy ke společné večeři před vaším domem a vyberte si z nabídky vystoupení, které přijedou až k vám. Vydat se můžete také na některou z komentovaných procházek. V neděli 28. května se na procházce dozvíte o vzniku a vývoji rezidenční čtvrti Bezovka. Trasa začíná v 10 hodin před Semlerovou rezidencí. Interaktivní hravá procházka centrem Plzně plná kulturních zajímavostí a her začíná ten samý den v 15 hodin u hlavního vchodu do katedrály sv. Bartoloměje. Pobavit se zajděte do tzv. ohnisek, kde se bude konat program pro veřejnost.

Odkaz na akci

Evropský den sousedů Plzeň
26.05.2023 - 28.05.2023
Vstup je zdarma

Vybíráme z programu

V sobotu 20. května se můžete těšit na tradiční bulharské zpěvy, kruhové tance choro v krojích a bulharské delikatesy v Šafaříkových sadech. Bulharská folklórní skupina Shopluk vystoupí před budovou Západočeského muzea v Plzni od 16 do 20 hodin.

V pátek 26. května vyrazte do Luftovy zahrady. Zažijete plážovou party uprostřed města. Loutkové Divadýlko Kuba zde dětem zahraje představení Kašpárek to zařídí v 18 hodin. Zábavné odpoledne pro děti i mladé se bude v pátek od 13:30 do 18:00 konat i v Borském parku. Tam na vás čekají tvůrčí dílny, hry o ceny, skákací hrad anebo malování na obličej.

V sobotu 27. května mezi 10 a 18 hodinou zažijete Plzeň trochu jinak v Riegrově ulici na dni plném jazykových her a soutěží s animátory. Pečení buřtů, hry anebo povídání o tom jak vypadalo náměstí Českých bratří před 50 nebo 70 lety si užijete na náměstí Českých bratří v sobotu od 14 do 17 hodin. Grilovačku a relax si vychutnejte na Bolevecké návsi u kostela v sobotu od 17 do 19 hodin.

A v neděli 28. května se vydejte mezi 14 a 18 hodinou na Sousedský jarmark do Mezigeneračního a dobrovolnického centra Totem v Kaznějovské ulici. Děti tu potěší skákací hrad, hudba, tanec, divadlo, opékání buřtů a dětská show. Rodiče se mohou těšit na prodejní stánky s výrobky sousedů.

Kompletní program tzv. ohnisek najdete na webových stránkách Evropského dne sousedů.

 

Evropský den sousedů v Plzni.