Divadelní léto pod plzeňským nebem

Strávení příjemných letních večerů v Plzni patří již tradičně k festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem, který se bude již tradičně konat v červnu a červenci. Šestnáctý ročník festivalu chystá postavit scénu pro několik stovek diváků v Proluce v Křižíkových sadech. Diváci si tu budou moci vychutnat divadelní inscenace plné hereckých hvězd pod širým nebem s přírodními kulisami. Kromě premiérové inscenace „39 stupňů“ chystá letošní ročník také několik repríz komedie „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho".

Odkaz na akci

Divadelní léto v Proluce.
06.06.2023 - 15.07.2023
300 Kč - 650 Kč
Odkaz na vstupenky

Na co se můžete těšit?

Jsme muzikál!

V úterý 6. června si od 19 hodin na scéně v Proluce poslechnete hity z minulého, současného i budoucího repertoáru muzikálu Divadla J. K. Tyla a možná i něco navíc.

39 stupňů

Ironická detektivní komedie s prvky grotesky, inspirovaná klasickým špionážním filmem Alfreda Hitchcocka, se představí v Proluce hned jedenáctkrát. V hlavní roli zazáří Jan Meduna a těšit se můžete i na Evu Leimbergerovou anebo Jana Holíka. Představení 39 stupňů přinese „hororové dobrodružství, napínavé akční scény, klasická klišé detektivních příběhů, ale i neotřelý humor.

Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho

Toto nejznámější a také nejhranější dílo Ladislava Smočka mělo svou premiéru v Proluce již minulý rok, ale pro velký úspěch se na něj můžete těšit i letos. Originální humor, který osciluje na hraně mezi fraškou a hlubokomyslným filozofováním si získá každého divadelního fanouška. Ve hře Dr. Zvonek Burke bojuje svůj marný zápas se světem, který se proti němu spiknul. V hlavní roli uvidíte herečku Dianu Tonikovou. Hrát se bude v Proluce letos čtyřikrát.

 

 

Divadelní léto pod plzeňským nebem.