BLIK x BLIK Lovci znaků

Plzeňské DEPO2015, prostor, který se z garáží a dílen přeměnil v místo žijící kulturou, připravilo pro rodiny s dětmi i hravé dospěláky interaktivní expozici plnou světelných efektů. Zážitková výstava, kterou můžete navštívit každý den až do konce února, vás provede světem znaků, písmen, šifer a komunikace. Lovci znaků budete vy a vaším úkolem bude poradit si se 14 exponáty, posbírat všechny znaky a dekódovat zašifrovanou zprávu v cíli. Napíšete si text v klínovém písmu, uhádnete přísloví psaná pomocí obrázkových znaků, poklábosíte s robotem Blablátorem, porazíte světelnou šibenici anebo si vyzkoušíte psaní na klávesnici, která má 4 metry. O víkendech od 10 do 17 hodin se zde můžete těšit i na tematické workshopy pro děti, kde si budou moci za cenu materiálu vyrobit vlastní pero, bloček či náramek.

Odkaz na akci

Blik x Blik lovci znaků v DEPU2015.
19.10.2022 - 31.03.2023
100 Kč - 150 Kč

Praktické informace:

  • Expozice je vhodná pro děti alespoň se základní znalostí písmen, je bezbariérová a vhodná i pro rodiny s kočárky.
  • Výstavu můžete navštívit od 19. října až do konce února. Od pondělí do pátku vždy od 14 do 18 hodin. O víkendech, svátcích a prázdninách vždy od 10 do 18 hodin.
  • Vstup je vždy v celou hodinu v maximální kapacitě 30 osob.
  • Cena za dospělého je 150 Kč a za dítě 100 Kč. Děti do 5 let mají vstup zdarma.

Na jaké instalace se můžete těšit?

Historie písma, Čtenářská kostka, Písmo-hrádky, Laboratoř psaní, Emotikonátor, Světlotisk, Telegraf, Čisté město, Galerie, Blablátor, Stopy v písku, Psací stroj, Šibenice, Slovní fotbálek, Krypta

Lovci znaků čisté město.