Báje a pověsti plzeňské (komentovaná prohlídka)

Především děti se i v letošní letní sezoně mohou těšit na oblíbený prohlídkový okruh Báje a pověsti plzeňské. Místními pověstmi a dalšími tajemnými příběhy vás letos provede víla Plzeňka.

Odkaz na akci

Prohlídky pro děti Báje a pověsti plzeňské
04.06.2021 - 03.09.2021
80 / 150 Kč
Odkaz na vstupenky

Co vás na prohlídce čeká?

Dozvíte se nejen to, jak se do městského znaku dostal velbloud, ale třeba i proč katedrálu postavili čerti a ne zedníci nebo kde se po Plzni potuluje bezhlavý rytíř. Nechte si vyprávět o skrytých pokladech, čertech a dalších tajemných bytostech. Na dětské účastníky, kterým se podaří během prohlídky vyplnit kvíz, čeká malá odměna. Vstupenky na prohlídky je možné zakoupit osobně v Turistickém informačním centru či online na Plzeňské vstupence. Sraz účastníků je vždy před infocentrem vedle radnice na náměstí Republiky 41.

Termíny prohlídek v létě 2021

Červen:                4. 6., 20. 6.
Červenec:           11. 7., 30. 7.
Srpen:                  8. 8., 15. 8., 18. 8.
Září:                      3. 9.

Na jaké další prohlídky se můžete v sezoně těšit?

Od června budou několikrát týdně probíhat také komentované prohlídky interiéru katedrály sv. Bartoloměje, která se dočkala své největší a nejnáročnější rekonstrukce po sto letech. Největším lákadlem bude prohlídka věže s podkrovím, kam se v minulosti návštěvníci nedostali. Bude zde zároveň vybudována nová expozice. Zajít můžete také na klasickou prohlídku města To nejlepší z Plzně, prohlídku Židovské Plzně, za Tajemstvím výzdoby plzeňských domů nebo Osvobození Plzně.

Plzeňské báje a pověsti