Advent v Divadle Josefa Kajetána Tyla

Doba kolem Vánoc je jako stvořená pro nevšední zážitky. Vydejte se do Divadla Josefa Kajetána Tyla na tradiční symbolická představení. Navštívit můžete například romantickou pohádkovou baletní inscenaci Louskáček nebo operu Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Poslední den tohoto roku strávíte s největším dramatikem světové literatury Williamem Shakespearem. Uvedena bude taneční adaptace komedie Zkrocení zlé ženy a na Nové scéně uvidíte bláznivou broadwayskou show Něco shnilého!

Odkaz na akci

Louskáček v divadle Josefa Kajetána Tyla.
19.11.2022 - 31.12.2022
Předprodej vstupenek DJKT
Odkaz na vstupenky

Baletní představení Louskáček

Bez Louskáčka Petra Iljiče Čajkovského si dnes Vánoce už nelze představit. Tento skutečný klenot baletního repertoáru bude v DJKT možné zhlédnout od 19. listopadu do 27. prosince.  Příběh děvčátka Klárky, který se odehrává na Štědrý večer, vás zave­de nejdříve do reálného světa bohaté oslavy vánočních svátků a po­sléze do říše Klárčiných snů.

Opera Česká mše vánoční

Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby je i více než dvě stě let po svém vzniku symbolem českých Vánoc. Je zasazená do českého prostředí a pro svou prostotu i radostnou a svěží atmosféru byla a stále je srozumitelná a přístupná širokému obecenstvu. Opera DJKT ji uvede doplněnou ještě o další dobové skladby 15. a 18. prosince.

Silvestrovská představení

Velmi vydařená komedie Zkrocení zlé ženy, od krále dramatu Williama Shakespeara, vypráví o Petrucciovi a jeho originálním plánu, jak získat oddanost i lásku nezvladatelné Kateřiny. Příběh v taneční adaptaci si užijte ve Velkém divadle 31. prosince od 15 hodin.

Muzikálová Nová scéna Divadla J. K. Tyla pro vás na Silvestra od 19. hodin připravila skutečně broadwayskou show Něco shnilého! Nové divadlo vás přenese do období anglické renesance přelomu 16. a 17. století. Jak se stát úspěšnějším než William Shakespeare? Věštec radí napsat hru, ve které se nejen mluví, ale i zpívá a tančí – zkrátka první muzikál v historii.

Vánoční dárky z divadla

Celý program divadla DJKT naleznete na stránkách divadla. Pokud si lámete hlavu s perfektním vánočním dárkem pro vaše blízké, divadlo pro vás připravilo speciální Vánoční balíčky, ve kterých získáte za zvýhodněnou cenu vstupenky na tři představení v různých termínech.

 

Advent v DJKT

Česká mše Vánoční v DJKT.